Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

Tervetuloa Kiin Kartanolla järjestettäviin VRER:n alaisiin raveihin 29.12.2011
 Lähtöjä on kylmäverisille, lämminverisille ja A- & B- poneille, sekä peitsareille.
 
 Säännöt:
 *yhdeltä omistajalta max. 3 hevosta / lähtö
 *yksi hevonen saa osallistua vain yhteen lähtöön / ravit
 *ohjastaja voi ajaa vain yhtä hevosta / lähtö
 *lähtö ajetaan rutiinina, mikäli alle 4 osallistujaa
 *tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella.
 
 Osallistuminen:
 *maililla blacklucida@gmail.com 27.12.2011, klo 12.00 mennessä
 *otsikolla VRER8
 
 lähtö (rv)
 ikä skp nimi / ohjastaja (seura) ennätys
 
 eli esim.
 Lähtö 0
 16v o Kiin Eemeli / LuciDa (Kiin) 26,1ke
 

Päivitetty; 27.12, klo 16.49


TULOKSET
 Lähtö 1: lv tasoitusajo 2100m, 2v (12/32)
 P: 600ve - 300ve - 150ve (- 75ve)
 1. 2v t Ignore Me REC / Jari (KiH) 1.22,7ke  || 1.20,0ke + 600ve
 2. 2v o Crimson Solo Song / Miro (AVR) 1.18,2ly  || 1.20,0kex + 300ve
 3. 2v t Crimson Monstertime / Vivve (BjuRa) 1.20,4  || 1.20,1ke + 150ve
 4. 2v o Crimson Pride / Oresama (AVR) 1.19,0ly  || 1.20,2ke + 75ve
 5. 2v t Crimson Tangocat / Markus (AVR) 1.18,0ly  || 1.20,3ke + 75ve
 6. 2v t Dangerously Beautiful / Mikko (Lita) ilm.kl  || 1.20,4ke + 75ve

 7. 2v. o. La Playah HT / Anni K. (NOK), ei enn.  || 1.20,6ke
 8. 2v o Rl Queen laukko / Hannu (Ravil) ei enn  || 1.20,6ke xx
 9. 2v o Un Grand Patron / Tintsi (TiMi) 1.21,3kex  || 1.20,7ke
 10. 2v o Let's Get Loud / Mikko (TiMi) 1.19,7ke  || 1.20,7ke xx
 11. 2v t Adrenaline Kiin / LuciDa (Kiin) 20,4ke  || 1.20,8ke x
 12. 2v t Speeding Gue / Petra (LoRa) 1.18,0  || 1.20,8ke
 
 Lähtö 2: kv tasoitusajo 2100m, 3v (12/32)
 P: 600ve - 300ve - 150ve (- 75ve)
 1. 3v o Simoran Levis / Atte (Lita) ilm.kl  || 1.38,0ke + 600ve 
 2. 3v t Myyrämäärä / Miro (AVR) ilm.kl  || 1.38,2ke + 300ve
 3. 3v o Litan Unikiito / Sakke (Lita) ilm.kl  || 1.38,5ke + 150ve
 4. 3v o Litan Eepus / Anne (Lita) ilm.kl  || 1.38,7ke + 75ve
 5. 3v t Loster's Rusoposki / Petra (LoRa) 34,7ke  || 1.39,0ke + 75ve
 6. 3v t Peilikuva / Oresama (AVR) ilm.kl  || 1.39,2ke + 75ve

 7. 3v o Kivuton Kuolema / Markus (AVR) ilm.kl  || 1.39,3ke xx
 8. 3v o Vapun Vokkerillo / LuciDa (Kiin) 31,3ke  || 1.39,5ke
 9. 3v t Riivattu Lumituisku / Vivve (BjuRa) 47,0ke  || 1.45,5ke
 10. 3v o Ravilan ampiainen / Tiina (Ravil) 41,3aly  || 1.45,6ke
 11. 3v o Vihavaino Ros / Elisa (KIRA) 56,3ke  || 1.54,7ke 
 12. 3v o Rl ruunalan lahden ruma / Hannu (Ravil) 45,8aly  || 1.54,8ke
 
 Lähtö 3: lv ryhmäajo 3100m, yli 18,0 aikaiset (21/24)
 P: 1 000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)
 Ryhmä 1 (12 os.)
 1. 6v t Ireth Elensar / Jouni M. (TML) 1.19,0   || 1.20,1api + 1 000ve
 2. 4v o Ghostlike Touch / Onni (Kj) 18,4ly  || 1.20,2api + 500ve
 3. 7v o Leonardo SWP / Karoliina (LIKKI) 1.20,1  || 1.21,0api + 250ve
 4.  6v t Albion Lady / Sanna M. (TML) 1.19,2  || 1.21,0apix + 125ve
 5. 5v t Comedianne Dom / Onttu 20,0  || 1.21,2api x + 125ve
 6. 4v o Honormourner / Petri K. (TML) 1.19,3  || 1.21,4api + 125ve

 7.  7v o Rl lion day / Sara (Ravil) 18,9aly  ||  1.21,5api
 8. 6v t Daytona Kind / Jussi (VAL) 19,3  || 1.21,6api
 9. 4v o Haitch A En Dee Ess O Em E / Onttu (VAL) 19,3  || 1.21,7api
 10. 5v t Dominatrix Kind / Pynna (Kj) 18,8ke  || 1.21,8api
 10v t Mine Field / Nina (LIKKI) 1.22,0kex  || k
 11v o Glitter boy / Tiina (Ravil) 19,8aly  || hll
 
 Ryhmä 2 lv ryhmäajo 2600m (9 os.)
 1. 3v o Sovereign Vans / -Golffis. (NÖR) 18,7akp  || 1.18,2akp + 1 000ve
 2. 4v o Rl mr mayday / Hannu (Ravil) 21,1aly  || 1.21,0akp + 500ve
 3. 3v o Crimson Tango Shock / Oresama (AVR) 1.18,8ke  || 1.21,2akp + 250ve
 4. 3v t Ségoléne / Miltsu (KGR) 1.18,7  || 1.22,1akp + 125ve
 5. 3v t A.C. Mercedes / Mariella (HCT) 1.19,4ke  || 1.22,2akp + 125ve

 6. 3v o Crimson Moneyman / Miro (AVR) 1.18,2ke  || 1.22,5akp ep
 7. 3v t Crimson Catitude / LuciDa (Kiin) 19,0ke  || 1.22,6akp x
 8. 3v o Guitar Solo Time / Markus (AVR) 1.18,0ke  || 1.22,8akp
 9. 4v o Poivre Noir / Tintsi (TiMi) 1.19,2aly  || 1.22,8akp
 
 Lähtö 4: kv tasoitusajo 3100m, yli 30,0 aikaiset (21/32)
 P: 1 000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)
 Ryhmä 1 (11 os.)
 1. 6v t Erkinheimon Raivotar / Jussi (Lita) 30,0ke  || 1.32,0pi + 1 000ve
 2. 8v t Rl meno maija / Sara (Ravil) 41,8aly  || 1.38,1pi + 500ve
 3. 7v o H.W Kova Sana / Karoliina (LIKKI) 38,1  || 1.38,2pi x + 250ve
 4. 5v t Koistilan Saro / Niko (VAL) 36,8  || 1.38,3pi xx + 125ve
 5. 8v t Ravilan kaunistähti / Hannu (Ravil) 38,3aly  || 1.40,5pi x + 125ve
 6. 5v t Lahjan Ainikki / Ficena (KGR) 1.48,4ke  || 1.44,3pi xx + 125ve

 7. 7v o Treplikan Rohmujätkä / Nina (LIKKI) 1.34,6  || 1.44,4pi x
 8. 10v o Guen Hulmuri / Ficena (KGR) 1.32,3ke  || 1.44,5pi
 9. 6v t A.C. Lottiinu / Ficena (KGR) 1.46,9ke  || 1.44,7pi
 10. 5v o Casanova EW / Soneü (KIR) 1.36,3  || 1.44,7pi xx
 11. 12v t Rosemarie / Sohvi (LIKKI) 1.31,6  || 1.44,8pi
 
 Ryhmä 2 kv tasoitusajo 2600m (10 os.)
 1. 4v o Valtarian Temetus / Onttu (VAL) 31,7  || 1.33,2kp + 1 000ve
 2. 4v o Laadukas Rikollinen / Markus (AVR) 1.38,0aly  || 1.37,3kpx + 500ve
 3. 5v t Kekan Amalthea / Anthonio K (KeKa) 30,1ke  || 1.37,4kp + 250ve
 4. 4v t Sarjamurhaajatar / Miro (AVR) 1.38,1aly  || 1.37,5kp + 125ve
 5. 5v t Iki-Eloisa / Onni (Kj) 32,1ke  || 1.37,6kp + 125ve

 6. 6v t Pikku-Heila / Onttu (VAL) 31,0  || 1.37,6kpx
 7. 8v t Rl Kituva / Tiina (Ravil) 38,0aly  || 1.38,6kp
 8. 4v o Erkinheimon Olympiatuli / Oresama (AVR) 1.38,2ke  || 1.38,7kp x
 9. 4v t Tähti-Tyttö / Jari (KiH) 1.33,7ke   || 1.38,8kp xx
 10. 4v t Taikasumun Retina / Hanna (MF) 32,6ake  || 1.38,9kp
 
 Lähtö 5: lv tasoitusajo 2100m, 16,0 - 17,9 aikaiset (15/32)
 P: 1 500ve - 950ve - 425ve (- 200ve)
 1. 7v t Levity Ball / Mikko (TiMi) 1.16,8ake  || 1.16,0ke + 1 500ve
 2. 5v t New Change / Mike (Kiin) 17,5aly  || 1.17,0ke + 950ve
 3. 3v t Grace Kind / Kim (LoRa) 16,6ke  || 1.17,0kex + 425ve
 4. 9v o Shoot / Hannu (Ravil) 17,1aly  || 1.17,1ke + 200ve
 5. 5v t Crystal Star / Moona (LoRa) 16,3ke  || 1.17,1kex + 200ve
 6. 4v o Lopacko Maiu / Sanni (Lita) 16,0ke  || 1.17,2ke + 200ve
 7. 4v o Brozen Razzmatazz / Tintsi (TiMi) 1.17,3ake  || 1.17,2ke xx + 200ve
 8. 4v o Twisted Way Gone / averse (Kiin) 17,0ke  || 1.17,3ke + 200ve

 9. 4v t My Special / LuciDa (Kiin) 17,2ke  || 1.17,4ke x
 10. 8v o Rl pike z / Tiina (Ravil) 16,2aly  || 1.17,6ke
 11. 10v t Corega Kind / Ilona (LoRa) 16,4ke  || 1.17,6ke
 12. 5v t Crimson Kyoto / Oresama (AVR) 1.17,0ke  || 1.17,7ke
 13. 11v o A air / Sara (Ravil) 16,2aly  || 1.17,7kexx
 14. 6v t Renrsance V.R / Jari (VAL) 16,2  || 1.17,8kexx
 15. 8v t Star In Flames Kiin / Jorma (TiMi) 1.16,0ke  || 1.17,9ke
 
 Lähtö 6: kv ryhmäajo 2100m, 27,0 - 29,9 aikaiset (15/24)
 P: 1 500ve - 950ve - 425ve (- 200ve)
 Ryhmä 1 (9 os.)
 1. 4v o Liitoviima / Mielikki (Lita) 28,7ke  || 1.28,0ake + 1 500vve
 2. 6v t Pirun Lotta / Pynna (Kj) 29,3ke  || 1.28,0ake x + 950ve
 3. 6v t Ellan Loiste / averse (Kiin) 28,0ake  || 1.28,3ake x + 425ve
 4. 9v o Huimori KND / Juulia (Lita) 29,0ke  || 1.28,5ake x + 200ve
 5. 4v o Unohtumaton / Erkki (LoRa) 28,8ke  || 1.29,5ake + 200ve

 6. 4v t Kertosäe / Miro (AVR) 1.26,7ly  || 1.29,5akexx
 7. 7v t Suvisurma / Oresama (AVR) 1.29,6ke  || 1.29,6ake xx
 8. 4v o Kriden Esikuva / LuciDa (Kiin) 28,7ke  || 1.29,6ake
 9. 4v t Litan Ronja / Aune (Lita) 29,5ke  || 1.29,7ake
 
 Ryhmä 2 (6 os.)
 1. 6v o Kekan Kassius / Henri YK (KeKa) 27,6ake  || 1.27,0ake + 1 500ve
 2. 6v t Rl hikari / Hannu (Ravil) 29,2aly  || 1.28,1ake + 950ve
 3. 4v o Kimpaus / Inka (LoRa) 28,8ke  || 1.28,3ake + 425ve
 4. 7v o Marttilan Retu / Mike (Kiin) 27,3ake  || 1.28,4ake + 200ve

 5. 7v o Karkulaisromeo / Markus (AVR) 1.27,0ke  || 1.28,4akex
 6. 6v t Kekan Heila / Anthonio K (KeKa) 28,0ake  || 1.28,7ake xx
 
 Lähtö 7: lv tasoitusajo 2600m, 14,0 - 15,9 aikaiset (12/32)
 P: 2 000ve - 1 000ve - 500ve (- 250ve)
 1. 5v o BBT Encore / Jari (KiH) 1.15,1ke  || 1.16,0kp xx + 2 000ve
 2. 6v t Crimson Capulet / Oresama (AVR) 1.15,0ke  || 1.16,0kp + 1 000ve
 3. 14v o Beast Kiin / LuciDa (Kiin) 14,2ke  || 1.16,1kp + 500ve
 4. 5v t Hot Like Mexico / Miro (AVR) 1.14,9ke  || 1.16,2kp + 250ve
 5. 7v t Rl pike H / Hannu (Ravil) 15,8aly  || 1.16,2kpx + 250ve
 6. 6v t Ashes in the Sky / Miina (Lita) 14,0a  || 1.17,2kp + 250ve
 
7. 5v t Crimson Cat / Markus (AVR) 1.14,1ke  || 1.17,3kp
 8. 13v t Juliana Kiin / averse (Kiin) 14,0ke  || 1.17,3kp x
 9. 4v t Kimberlya / Petra (LoRa) 15,1ke  || 1.17,4kp xx
 10. 4v t Lita's Tejas / Jonsu (Lita) 15,2ke  || 1.17,4kp
 11v r Little Troll / Karoliina (LIKKI) 1.15,6  || hll x
 5v o Black Hell / Ville P. (Lita) 14,7  || hpl
 
 Lähtö 8: kv tasoitusajo 2600m, 24,0 - 26,9 aikaiset (21/32)
 P: 2 000ve - 1 000ve - 500ve (- 250ve)
 Ryhmä 1 (10 os.)
 1. 15v o Kiin Turkanen / Jonsu (Lita) 25,0ke  || 1.25,1kp + 2 000ve
 2. 5v t Erkinheimon Pihlajakyyhky / Oresama (AVR) 1.26,9ke  || 1.26,2kp + 1 000ve
 3. 9v o Aksentti / Einari (Lita) 24,0ke  || 1.26,4kp + 500ve
 4. 10v o Saltan Kruununprinssi / Ellu (Salta) 1.24,1ke  || 1.26,4kpx + 250ve
 5. 8v t Kekan Koomatar / Anthonio K (KeKa) 26,0ke  || 1.26,5kp + 250ve

 6. 7v t A.T. Taiga / Jari (KiH) 1.24,0ke  || 1.26,6kp
 7. 7v o Fantasia KND / Mika J (KeKa) 26,6ake  || 1.27,6kp
 8. 9v t Korven Helmiina / Mikael (VAL) 26,5  || 1.27,7kp
 9. 10v t Kiin Viljatar / LuciDa (Kiin) 26,1ake  || 1.27,8kp x
 10. 7v o Palava Susi / Markus (AVR) 1.25,5ly  || 1.27,9kp x
 
 Ryhmä 2 (11 os.)
 1. 8v o Rl nero / Tiina (Ravil) 26,9aly  || 1.26,1kp + 2 000ve
 2. 10v t Kiin Huimatar / Ilona (LoRa) 25,3ake  || 1.26,2kp + 1 000ve
 3. 9v t Valtarian Elisabet / Sakari (VAL) 27,0  || 1.26,3kp + 500ve
 4. 5v t Hikkavaihde / Miro (AVR) 1.26,3ke  || 1.26,4kp + 250ve
 5. 10v o Tudi / Hannu (Ravil) 24,9aly  || 1.26,5kp + 250ve
 6. 8v t Kekan Vinotar / Amelie (Salta) 1.24,9ake  || 1.26,5kp + 250ve

 7. 8v o Hiskori / Onttu (VAL) 25,5  || 1.26,8kp
 8. 5v o Mitä Missä TÄH / Miltsu (KGR) 1.24,7  || 1.27,8kp
 9. 10v o Kekan Heivari / Henri YK (KeKa) 24,6ake  || 1.27,9kp
 5v o Saltan Matruusi / averse (Kiin) 26,1ake  || k x
 9v t Fonetiikka / Einari E. (Lita) 24,8ke  || hyl xx
 
 Lähtö 9: lv ryhmäajo 1609m, alle 13,9 aikaiset (11/24)
 P: 2 500ve - 1 250ve - 725ve (- 350ve)
 1. 12v o Showman Loisto / averse (Kiin) 12,8aly  || 1.12,2aly + 2 500ve
 2. 7v t P.R. Bocanadas / Mike (Kiin) 12,1ke  || 1.12,3aly + 1 250ve
 3. 14v t Azalea Kiin / LuciDa (Kiin) 13,5ake  || 1.13,4aly + 725ve
 4. 7v o Street Present V.R / Onttu (VAL) 12,8  || 1.13,4aly + 350ve
 5. 7v t GO Joke / Markus (AVR) 1.11,3a  || 1.13,4alyxx + 350ve
 6. 7v t Èmoustiller / Petra (Lita) 12,2ke  || 1.13,5aly x + 350ve

 7. 8v t Needs A Reason / Oresama (AVR) 1.11,9ke  || 1.13,5aly
 8. 8v o Funky Monkey / Miro (AVR) 1.11,7ake  || 1.13,6aly
 9. 5v t Glentars / Kim (LoRa) 12,7ke  || 1.13,8aly x
 10. 12v t MF Chorale / Tintsi (TiMi) 1.11,6ake  || 1.13,8aly
 11. 5v o Hotwire Run / Emil (Lita) 13,7  || 1.13,8aly x
 
 Lähtö 10: kv ryhmäajo 1609m, alle 23,9 aikaiset (15/24)
 P: 2 500ve - 1 250ve - 725ve (- 350ve)
 Ryhmä 1 (9 os.)
 1. 6v o Egokulissi / Markus (AVR) 1.21,6  || 1.21,0aly + 2 500ve
 2. 7v t DMT Rakkauskohtaus / Miro (AVR) 1.21,9ake  || 1.21,2aly + 1 250ve
 3. 9v o Valtarian Samuel / Onttu (VAL) 21,6  || 1.21,3aly + 725ve
 4. 11v t Lahja HIR / Mariella (HCT) 1.22,7aly  || 1.22,4aly + 350ve
 5. 10v o Atomikas EW / averse (Kiin) 22,3ke  || 1.22,5aly + 350ve

 6. 13v o Viis Toisista / Emil (Lita) 23,7ake  || 1.23,6aly
 7. 8v o J.T. Ärrinpurrin / Oresama (AVR) 1.22,3  || 1.23,6alyx
 8. 7v o Juilletti / Sanni (Lita) 23,4ke  || 1.23,7aly
 15v o Kiin Ilmaton / LuciDa (Kiin) 22,1aly  || hll
 
 Ryhmä 2 (6 os.)
 1. 11v t Taikasumun Ärhäkkä Neiti / Mike (Kiin) 22,0aly  || 1.22,0aly + 2 500ve
 2. 12v o Vasken Tulivoima / Anthonio K (KeKa) 23,9ke  || 1.23,1aly + 1 250ve
 3. 7v o Miekkosvei / Pippuri (MF) 22,8aly  || 1.23,5aly + 725ve
 4. 9v o Hurja Härdelli / Niko (VAL) 21,8  || 1.23,5alyx + 350ve

 5. 10v o Djävling DDD / Ville P. (Lita) 23,0a  || 1.24,5aly
 6. 5v o Genscott / Kim (LoRa) 20,6ke  || 1.24,5aly x
 
 Lähtö 11: A-ponit ryhmäajo 1100m (16/24)
 P: 100ve - 50ve - 25ve (- 12ve)
 Ryhmä 1 (8 os.)
 1. 4v o Pinjan Hopea / averse (Kiin) 2.47,6a  || 2.47,3a x + 100ve
 2. 12v o A.D. Magic Attitude / Jannica (Adina) 2.18,0  || 2.47,3a x + 50ve
 3. 8v t Lita's Rockabella / Mikko (Lita) 2.53,4  || 2.52,3a + 25ve
 4. 8v o Cecam Pirate Bonanza / Jonsu (Lita) 2.35,4a  || 2.52,4a + 12ve

 5. 13v t Nollan / Vincent (Adina) 2.24,8  || 2.52,5a
 6. 14v o A.D. Thorbjörn / Nelly (Adina) 2.20,1  || 2.52,6a
 7. 6v o Lamborghini TB / Oresama (AVR) 2.15,0aly  || 2.52,7a x
 8v o Cecam Revolver / LuciDa (Kiin) 2.29,0a  || hyl
 
 Ryhmä 2 (8 os.)
 1. 3v o Hopearinteen Fancy Wilper / Bet ei enn.  || 3.25,3a + 100ve
 2. 3v t Desing Plandy / Niko (VAL) 3.21,4  || 3.26,0a + 50ve
 3. 10v t FR Translator´s Girl / Karoliina (LIKKI) 3.26,9  || 3.26,4a + 25ve
 4. 6v. o. Bebbless SWE / Anni K. (NOK), ei enn.  || 3.26,4ax + 12ve

 5. 3v o Price Sep / Onttu (VAL) 3.21,0  || 3.26,7a
 3v o Toy's Jhoonny / Onttu (VAL) ei enn.  || hkä
 7v t Syystuulen Sabrina / Hanna ei enn.  || k
 3v t Sky kiss / Hannu (Ravil) ei enn  || hyl
 
 Lähtö 12: B-ponit ryhmäajo 1100m (8/24)
 P: 100ve - 50ve - 25ve (- 12ve)
 1. 10v o A.D. Ocean Diamond / Jannica (Adina) 1.46,8  || 1.52,0a + 100ve
 2. 5v t Natalma's Wandy / Heidi (NÖR) 2.16,2aly  || 2.16,0a + 50ve
 3. 13v o Mixed Max / Melina (Adina) 1.52,1  || 2.16,1a + 25ve
 4. 10v o S'o Novata / Huttis (KGR) 1.51,4  || 2.16,2a + 12ve

 5. 5v o Huck's Akureyri / Juulia (NÖR) 2.16,4aly  || 2.16,3a
 6. 4v o Tojam W / Onttu (VAL) ei enn.  || 2.20,3a
 5v o Marshmallow AD / Viivi (Adina) 1.52,7  || hll
 8v o Rockstep NRL / Sanni (Lita) 59,8a  || hpl
 
 Lähtö 13: peitsarit tasoitusajo 1609m (6/36)
 P: 2 000ve - 1 000ve - 500ve (- 250ve)
 1. 2v o Flame Of Heavens / Mika J (KeKa) p.15,4aly  || p.1.15,0ly + 2 000ve
 2. 2v t Space Dementia / Neo (AVR) p.1.14,5ake  || p.1.15,0ly + 1 000ve
 3. 2v t Red Tears / Henri YK (KeKa) p.15,9aly  || p.1.15,2ly + 500ve
 4. 2v o Twisted Drama / Ban (AVR) p.16,0ake  || p.1.15,3ly + 250ve

 5. 2v t Crimson Killer / Saga (AVR) p.1.15,5ake  || p.1.15,5ly
 6. 2v o Innocent Starter / Anthonio K (KeKa) p.16,1aly  || p.1.15,6ly
 
 Lähtö 14: peitsarit ryhmäajo 1609m (10/24)
 P: 2 000ve - 1 000ve - 500ve (- 250ve)
 1. 8v o MF Yardbird / Jonsu (Lita) p.09,2a  || p.1.09,1aly + 2 000ve
 2. 6v t Maracat Whiloo / Petra (Lita) p.11,7  || p.1.11,1aly + 1 000ve
 3. 6v o Shock This N00b / Markus (AVR) p.1.08,9ke  || p.1.11,1aly + 500ve
 4. 6v t Audience Killer LOOP / Miro (AVR) p.1.09,1ly  || p.1.11,2aly + 250ve
 5. 6v t Lady Lai / Mikko (Lita) p.10,3  || p.1.11,3aly + 250ve

 6. 4v t Utterly Not Enough / Henri YK (KeKa) p.12,2aly  || p.1.11,5aly
 7. 6v t Hide And Seek / Oresama (AVR) p.1.10,6ly  || p.1.11,7aly
 8. 4v t Blizzeta / Anthonio K (KeKa) p.09,5aly  || p.1.11,8aly
 9. 6v o Fool's Lexer / Mika J (KeKa) p.09,9aly  || p.1.11,8aly
 
 Lähtö 15: lv monté ryhmäajo 1609m (9/24)
 P: 1 000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)
 1. 7v o MF Titarkpe / Hanna (MF) m18,9ly  || 1.19,0maly + 1 000ve
 2. 8v o Maniac In Action / Oresama (AVR) 1.15,4m  || 1.19,2maly + 500ve
 3. 4v o MF Taux d'Amortiss / Hanna (MF) m23,5ke  || 1.22,4maly + 250ve
 4. 5v o Reverse The Fudge / LuciDa (Kiin) ei m-enn.  || 1.22,4malyx + 125ve
 5. 9v t Flirt! / Markus (AVR) 1.14,2m  || 1.22,5maly + 125ve

 6. 5v o Crimson Cat Slap / Miro (AVR) 1.14,7mke  || 1.22,6maly
 7. 5v o Last Change / Petra (LoRa) m22,1ke  || 1.23,6maly
 8. 4v t MF Le Jugement Dernier / Tintsi (TiMi) 1.23,0ake  || 1.23,7maly
 9. 8v o Monster / Hannu (Ravil) 18,1m  || 1.23,8maly
 
 Lähtö 16: kv monté ryhmäajo 1609m (11/24)
 P: 1 000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)
 1. 9v t Kekan Papitar / Anna K (KeKa) m28,8aly  || 1.28,3maly + 1 000ve
 2. 7v t Kiin Raili / averse (Kiin) 36,6mke  || 1.35,3maly + 500ve
 3. 6v o Erkinheimon Bileprinssi / Miro (AVR) 1.27,5mke  || 1.35,4maly + 250ve
 4. 11v o Gunstling NRL / Ville (MF) m29,9ly  || 1.35,4malyx + 125ve
 5. 6v o Viimeinen Toive / Petra (LoRa) m38,3ke  || 1.37,5maly + 125ve
 6. 8v t Sulhonsurma / Oresama (AVR) 1.28,1mke  || 1.37,5maly + 125ve

 7. 10v t Taikasumun Hermion / Hanna (MF) m35,0ake  || 1.37,6maly
 8. 5v t V.P. Reetu / Ville (MF) m33,1ke  || 1.37,7maly xx
 9. 10v t Kekan Pölymeri / Hessi VR (KeKa) m28,4aly  || 1.37,7maly xx
 10. 8v o Puukkohippa / Markus (AVR) 1.26,1ma  || 1.37,8maly
 11. 16v o Termi / LuciDa (Kiin) 34,2make  || 1.37,9maly