Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

Tervetuloa Kiin Kartanolla järjestettäviin pikavilleihin raveihin 6.11.2011
 
 
 Säännöt:
 *yhdeltä omistajalta rajattomasti hevosta / lähtö
 *yksi hevonen saa osallistua vain yhteen lähtöön / ravit
 *ohjastaja voi ajaa vain yhtä hevosta / lähtö
 *lähtö ajetaan rutiinina, mikäli alle 4 osallistujaa
 *tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella.
 
 *lähdöt jaetaan sopiviin osiin, iän tai ennätysten mukaan!
 
 Osallistuminen:
 *maililla blacklucida@gmail.com 6.11.2011, klo 12.00 mennessä
 *otsikolla PVR2
 
 lähtö (rv)
 ikä skp nimi / ohjastaja (seura) ennätys
 
 eli esim.
 Lähtö 0
 16v o Kiin Eemeli / LuciDa (Kiin) 26,1ke
 

Päivitetty; 6.11, klo 14.25
 
TULOKSET
 
 Lähtö 1: kv tasoitusajo 2100m, avoin (53 os.)
 P: 2 000ve - 1 000ve - 500ve (- 100ve)
 Ryhmä 1, 3 -vuotiaat (4 os.)

 1. 3v t Litan Ronja / Aune (Lita) ilm.kl || 1.38,1ke + 2 000ve
 2. 3v t Keija-Leena / Tatti (KiH) 1.35,8 || 1.38,2ke + 1 000ve
 3. 3v r Tapsa / Timo (-) 1.33,6 || 1.39,2ke x + 500ve
 4. 3v o Liitoviima / Mielikki (Lita) ilm.kl || 1.39,3ke + 100ve
 
 Ryhmä 2, alle 25,0 aikaiset (6 os.)
 1. 14v o Kiin Ilmaton / Terry (Kiin) 25,0ake || 1.23,2ke + 2 000ve
 2. 11v t Taikasumun Tamara / Mike (Kiin) 21,3ake || 1.23,3ke + 1 000ve
 3. 9v o Djävling DDD / Ville P. (Lita) 24,3 || 1.24,3ke + 500ve
 4. 10v t Taikasumun Ärhäkkä Neiti / Jack (Kiin) 22,3ake || 1.24,4ke + 100ve
 5. 6v t Kekan Athene / Miina (Lita) 22,0 || 1.24,6ke
 6. 11v o Vasken Tulivoima / Mika J (KeKa) 24,2ke || 1.24,7ke ep
 
 Ryhmä 3, 25,1 - 26,9 aikaiset (11 os.)
 1. 9v t Kekan Pölymeri / Harri K (KeKa) 26,7ke || 1.25,1ke + 2 000ve
 2. 6v o Juilletti / Sanni (Lita) 26,5kp || 1.26,1ke + 1 000ve
 3. 8v o Aksentti / Einari (Lita) 26,9 || 1.26,2ke xx + 500ve
 4. 8v t Kekan Vakooja-Neito / Henri YK (KeKa) 26,5ke || 1.26,3ke xx + 100ve
 5. 9v o Atomikas EW / Sanna (Kiin) 25,4ake || 1.26,4ke + 100ve
 6. 6v o Taikasumun Raseemi / Janita (Lita) 25,6ke || 1.26,5ke + 100ve
 7. 10v t Kriden Synti / Jaske (NaSe) 26,6 || 1.27,3ke
 8. 11v t Narrilaivan Vikuriina / Ville (NaSe) 26,4 || 1.27,4ke
 9. 14v o Kiin Turkanen / Jonsu (Lita) 25,3 || 1.27,5ke
 10. 8v o Kekan Heivari / Matias A (KeKa) 25,6ly || 1.27,6ke
 11. 9v t Tohina KND / Anthonio K (KeKa) 25,4aly || 1.27,7ke
 
 Ryhmä 4,  27,0 - 29,9 aikaiset (11 os.)
 
1. 7v t Litan Villitähti / Jammi (Lita) 29,9 || 1.28,1ke xx + 2 000ve
 2. 9v t Kiin Viljatar / Dean (Kiin) 29,2aly || 1.28,2ke + 1 000ve
 3. 7v o Kekan Perikato / Anthonio K (KeKa) 28,1ly || 1.28,3ke + 500ve
 4. 7v t Freyja NRL / Riina (NaSe) 28,0 || 1.28,4ke + 100ve
 5. 9v t Kiin Huimatar / Mira (Kiin) 29,0ly || 1.28,5ke + 100ve
 6. 7v o Vidar NRL / Valentino (NaSe) 28,0 || 1.28,6ke + 100ve
 7. 6v t O.R. Aavistus / Anni (NaSe) 29,3a || 1.29,5ke
 8. 7v o Fafnir NRL / Niilo (NaSe) 27,6 || 1.29,6ke
 9. 7v t Velmun Voitto / Vilma (NaSe) 27,8 || 1.29,7ke xx
 10. 8v t Kekan Papitar / Henri YK (KeKa) 29,3ke || 1.30,6ke
 11. 8v o Fonetiikka / Einari E. (Lita) 27,9 || 1.30,7ke
 
 Ryhmä 5, 30,0 - 34,9 aikaiset (13 os.)
 1. 5v t Narrilaivan Lellikki / Leija (NaSe) 34,9 || 1.30,0ke x + 2 000ve
 2. 4v o Saltan Matruusi / LuciDa (Kiin) 32,7ke || 1.31,0ke + 1 000ve
 3. 5v o Tierra's Krigare / Kari (NaSe) 34,7 || 1.32,0ke + 500ve
 4. 5v o Narrilaivan Veikari / Venla (NaSe) 34,8 || 1.33,0ke + 100ve
 5. 6v t Kiin Raili / Sam (Kiin) 32,5aly || 1.33,2ke x + 100ve
 6. 5v t Ellan Loiste / Jane (Kiin) 30,8ke || 1.33,3ke + 100ve
 7. 6v t Narrilaivan Näpäytys / Nea (NaSe) 32,8a || 1.33,5ke + 100ve
 8. 5v t Startin Pramea / Meea (NaSe) 34,8 || 1.34,4ke x
 9. 6v o Marttilan Retu / averse (Kiin) 31,1api || 1.34,5ke
 10. 5v t Morrigan NRL / Minja (NaSe) 34,6 || 1.34,6ke
 9v t Kekan Muusa / Mika J (KeKa) 30,1ke || HLL
 6v o Kekan Tulijahti / Jarno (Lita) 31,9 || HLL
 8v o Huimori KND / Juulia (Lita) 30,2 || HYL
 
 Ryhmä 6, yli 35,0 aikaiset (8 os.)
 1. 5v t Hildr NRL / Rea (NaSe) 35,0 || 1.35,1ke + 2 000ve
 2. 4v t Litan Villitys / Markus (Lita) 44,2 || 1.38,2ke + 1 000ve
 3. 4v o Völund NRL / Valle (NaSe) 39,8 || 1.38,3ke x + 500ve
 4. 5v t Erkinheimon Raivotar / Jussi (Lita) 36,0ke || 1.38,4ke + 100ve
 5. 5v t Svanhildr / Hilda (NaSe) 35,6 || 1.38,5ke
 6. 4v o Kriden Esikuva / Antti (Kiin) 38,1ke || 1.38,6ke
 7. 8v o Tierra's Hos / Jarno P. (Lita) 35,2 || 1.40,7ke xx
 8. 4v o Litan Uni-Poika / Ville (Lita) 43,8 || 1.43,7ke x
 
 Lähtö 2: lv tasoitusajo 2100m, avoin (34 os.)
 P: 2 000ve - 1 000ve - 600ve (- 150ve)

 Ryhmä 1, yli 20,0 aikaiset ja ennätyksettömät (4 os.)
 1. 3v t Noellé / Tatti (KiH) 1.22,3 || 1.22,0ke + 2 000ve
 2. 2v t Crimson Catitude / Sirpa (Kiin) 26,7ke || 1.22,3ke + 1 000ve
 3. 4v t Lita's Tejas / Jonsu (Lita) 21,6 || 1.22,6ke + 600ve
 4. 4v o Lopacko Maiu / Sanni (Lita) ilm.kl || 1.24,9ke + 150ve
 
 Ryhmä 2, alle 15,0 aikaiset (7 os.)
 1. 6v t Èmoustiller / Petra (Lita) 14,0 || 1.13,0ke + 2 000ve
 2. 10v o Hoodlum Hey / Henni (NaSe) 14,1 || 1.14,0ke + 1 000ve
 3. 10v t Promised Monkey / Molla (NaSe) 14,4 || 1.14,1ke xx + 600ve
 4. 13v t Azalea Kiin / Sam (Kiin) 14,4ke || 1.14,2ke + 150ve
 5. 14v o Pressure Kiin / averse (Kiin) 14,5ke || 1.15,2ke
 10v o Saint Global / Olli (NaSe) 14,3 || HLL
 9v t Indian Star Kiin / Satu (Kiin) 14,4ke || HYL
 
 Ryhmä 3, 15,1 - 17,0 aikaiset (11 os.)
 1. 6v t Fool's Abscond / Atte (NaSe) 16,9 || 1.14,7ke + 2 000ve
 2. 14v o Full-Throttle Kiin / Mira (Kiin) 17,0ke || 1.14,9ke + 1 000ve
 3. 14v o Effectiveness Kiin / Mike (Kiin) 15,5ke || 1.15,0ke + 600ve
 4. 14v o Alternator Kiin / Dean (Kiin) 16,4ke || 1.15,2ke + 150ve
 5. 7v o Grand Admiral Kind / Amie (NaSe) 15,9 || 1.16,2ke + 150ve
 6. 14v o Coolant Kiin / Terry (Kiin) 16,8ke || 1.16,3ke + 150ve
 7. 13v o Beast Kiin / Jane (Kiin) 16,1ake || 1.16,5ke
 4v t Nancy Star Kiin / Jenna (Kiin) 16,4ke || HYL
 7v t Star In Flames Kiin / Mikko (Kiin) 17,0ke || HLL
 12v t Juliana Kiin / Sanna (Kiin) 15,5ke || HLL
 14v o RPM Kiin / Jack (Kiin) 15,7ke || HLL
 
 Ryhmä 4, 17,1 - 19,9 aikaiset (12 os.)
 
1. 5v o Tierra's Arkhedikos / Ari (NaSe) 17,1 || 1.17,0ke + 2 000ve
 2. 6v t Fool's Untouchable / Teemu (NaSe) 17,6 || 1.17,1ke + 1 000ve
 3. 4v t New Change / LuciDa (Kiin) 19,0ly || 1.18,0ke + 600ve
 4. 6v o Roy's Legacy / Kari (NaSe) 18,0 || 1.18,1ke + 150ve
 5. 5v t Fool's Creepy Soupir / Pirre (NaSe) 17,8 || 1.18,3ke x + 150ve
 6. 6v o Fool's Cocktail / Lasse (NaSe) 17,6 || 1.18,5ke + 150ve
 7. 4v o Reverse The Fudge / Saku (Kiin) 17,3ke || 1.19,5ke xx
 8. 5v t Fool's Futile Mercy / Mersu (NaSe) 17,6 || 1.19,6ke
 9. 6v o Legendary Ugo / Unski (NaSe) 17,3 || 1.19,8ke xx
 10. 5v t Fool's Nuisance / Nanna (NaSe) 17,3 || 1.20,1ke
 11. 6v t Fool's Cheerleader / Lillie (NaSe) 17,2 || 1.20,2ke
 12. 6v t Fool's Rostaja / Ronja (NaSe) 18,0 || 1.20,9ke xx
 
 Lähtö 3: A-ponit tasoitusajo 1100m, avoin (17 os.)
 P: 500ve - 250ve - 120ve (- 60ve)
 Ryhmä 1, alle 2.39,9 aikaiset (5 os.)
 1. 11v o Wilperi / Tanja (NaSe) 2.31,9a || 2.31,0 + 500ve
 2. 7v o Cecam Revolver / LuciDa (Kiin) 2.34,2a || 2.33,0 + 250ve
 3. 11v t Narrilaivan Matilda / Unna (NaSe) 2.29,9a || 2.33,1 + 120ve
 4. 12v t Narrilaivan Heartbeat / Bertta (NaSe) 2.31,0a || 2.33,4 + 60ve
 5. 12v t Narrilaivan Coraline / Liinu (NaSe) 2.30,8a || 2.33,6
 
 Ryhmä 2, yli 2.40,0 aikaiset (7 os.)
 
1. 3v o Pinjan Hopea / averse (Kiin) 2.55,1 || 2.53,0 + 500ve
 2. 7v o Narrilaivan Patrick / Pate (NaSe) 2.54,0 || 2.53,2 + 250ve
 3. 8v t Edenelle Simone / Simo (NaSe) 2.40,1a || 2.53,2 ep + 120ve
 4. 7v o Cecam Pirate Bonanza / Jonsu (Lita) 2.44,1 || 2.53,3 + 60ve
 5. 7v t Lita's Rockabella / Mikko (Lita) 2.57,2a || 2.56,3
 6. 12v o Cecam Taco / Tatu (NaSe) 2.54,4 || 2.56,4
 7. 8v t Narrilaivan Fiina / Tiina (NaSe) 2.40,2a || 2.56,7
 
 Ryhmä 3, ennätyksettömät (5 os.)
 
1. 3v t Jadella / Tatti (KiH) ei enn. || 2.58,0 + 500ve
 2. 3v t Narrilaivan Rhiannon / Annie (NaSe) ei enn. || 2.58,1 + 250ve
 3. 4v o Narrilaivan Daimon / Mona (NaSe) ei enn. || 3.00,1 + 120ve
 4. 3v o Narrilaivan Rubert / Roni (NaSe) ei enn. || 3.02,3 + 60ve
 5. 3v o Narrilaivan Ikaros / Ikke (NaSe) ei enn. || 3.05,3
 

 
 Lähtö 4: B-ponit tasoitusajo 1600m, avoin (28 os.)

 P: 500ve - 250ve - 120ve (- 60ve)

 Ryhmä 1, alle 2.04,9 aikaiset (11 os.)
 1. 10v t Dimity Ion / Janne (NaSe) 1.59,0a || 1.57,0 + 500ve
 2. 14v t Saraid NRL / Sara (NaSe) 1.52,0a || 1.57,1 + 250ve
 3. 14v o Michael NRL / Jaksu (NaSe) 1.49,0a || 1.57,2 + 120ve
 4. 12v t Jamming NRL / Ben (NaSe) 1.50,8a || 1.58,2 + 60ve
 5. 7v o Rockstep NRL / Sanni (Lita) 59,8a || 1.58,3 + 60ve
 6. 9v t Carolina Luned / Karo (NaSe) 54,3a || 1.58,4 + 60ve
 7. 8v o Travis Luned / Taru (NaSe) 2.03,2a || 2.01,5
 8. 12v t Micaiah NRL / Minne (NaSe) 1.59,2a || 2.02,5
 9. 12v o Elijah Luned / Elli (NaSe) 59,0 || 2.02,7 xx
 10. 14v o Rio Valt B / Pate (NaSe) 1.58,1 || 2.02,8
 11. 15v o Viktor Luned / Ville (NaSe) 1.49,1a || 2.03,8
 
 Ryhmä 2, 2.05,0 - 2.19,9 aikaiset (11 os.)
 1. 7v t Shohreh Niloofar / Sonja (NaSe) 2.12,8a || 2.12,0 + 500ve
 2. 7v t Elaheh Shabnam / Saana (NaSe) 2.12,7a || 2.12,1 + 250ve
 3. 7v o Payam Kaveh / Paavo (NaSe) 2.12,9a || 2.12,3 + 120ve
 4. 8v t Sweet Stockholm / Holly (NaSe) 2.13,1a || 1.12,4 + 60ve
 5. 7v o Fool's Eadbhárd / Eetu (NaSe) 2.12,6a || 2.12,5 + 60ve
 6. 7v o Gul Shahriyar / Sari (NaSe) 2.12,8a || 2.13,5 + 60ve
 7. 7v t Mahin Ghoncheh / Mirka (NaSe) 2.13,0a || 2.13,6
 8. 7v t Gulbahar Zareen / Hanna (NaSe) 2.13,0a || 2.13,7
 9. 7v o Sher Shahnaz / Saku (NaSe) 2.13,0a || 2.14,7 x
 10. 5v o Thor Luned / Tori (NaSe) 2.12,7a || 2.15,7
 11. 7v Elvira Luned / Veera (NaSe) 2.11,4 || 2.15,8
 
 Ryhmä 3, yli 2.20,0 aikaiset ja ennätyksettömät (6 os.)
 1. 5v t Yolanda NRL / Heini (NaSe) 2.30,8 || 2.30,0 + 500ve
 2. 4v o Toy's Casanova / Kassu (NaSe) 2.30,9a || 2.30,1 + 250ve
 3. 5v t Daniella NRL / Nina (NaSe) 2.31,0 || 2.30,2 + 120ve
 4. 3v t Nadella / Tatti (KiH) ei enn. || 2.31,3 + 60ve
 3v t Grubblare NRL / Lare (NaSe) 2.31,1 || HYL
 5v Jerome NRL / Janne (NaSe) 2.30,9 || K
 

 

 
Lähtö 5: peitsarit tasoitusajo 1609m, avoin (10 os.)
 P: 1 500ve - 900ve - 300ve (- 90ve)

 
Ryhmä 1, alle p12,0 aikaiset (5 os.)
 1. 5v o Fool's Lexer / Harri K (KeKa) p.11,9ake || p1.11,2ly + 1 500ve
 2. 5v o Lady Lai / Mikko (Lita) p.10,9a || p1.11,3ly + 900ve
 3. 7v o MF Yardbird / Jonsu (Lita) p.09,2a || p1.11,5ly + 300ve
 4. 7v o Yellow Lord / Anthonio K (KeKa) p.09,4aly || p1.11,6ly + 90ve
 5. 4v o Volvagia / Henri YK (KeKa) p.12,0aly || p1.11,7ly
 
 Ryhmä 2, yli p12,1 aikaiset ja ennätyksettömät (5 os.)
 1. 3v t Utterly Not Enough / Anthonio K (KeKa) p.14,5ly || p1.14,0ly + 1 500ve
 2. 3v t Blizzeta / Matias A (KeKa) p.12,2aly || p1.14,1ly + 900ve
 3. 4v t Beat of heart / Tatti (KiH) ei enn. || p1.14,6ly + 300ve
 4. 4v t Celebration / Mika J (KeKa) p.12,7aly || p1.14,7ly + 90ve
 5. 5v t Maracat Whiloo / Petra (Lita) p.12,1a || p1.14,8ly

©2018 Kiin Kartano - suntuubi.com