Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

Tervetuloa Kiin Kartanolla järjestettäviin villeihin raveihin 14.10.2011
 Raveissa ei tällä kertaa ole erityistä aihetta, kunhan pidetään yhdessä hauskaa.
 
 Säännöt:
 *yhdeltä omistajalta max. 4 hevosta / lähtö
 *yksi hevonen saa osallistua vain yhteen lähtöön / ravit
 *ohjastaja voi ajaa vain yhtä hevosta / lähtö
 *lähtö ajetaan rutiinina, mikäli alle 4 osallistujaa
 *tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella.
 
 *lähdöt jaetaan kahteen osaan eli hevosia otetaan mukaan ryhmäajo 24/lähtö ja tasoitusajo 32/lähtö
 
 Osallistuminen:
 *maililla blacklucida@gmail.com 12.10.2011 mennessä
 *otsikolla Villit2
 
 lähtö (rv)
 ikä skp nimi / ohjastaja (seura) ennätys
 
 eli esim.
 Lähtö 0
 16v o Kiin Eemeli / LuciDa (Kiin) 26,1ke
 
Päivitetty: 12.10, klo 02.04

TULOKSET

Lähtö 0.1: koelähtö, lv tasoitusajo 2100m (2/16)
 
hyväksytysti suorittaneille 50ve
 1. 4v t Fear the Fear / Meeri N. (SnRa) || 1.21,1ke + 50ve - hyväksytty
 2. 2v o Dallas Duán / Tuulia K. (RTB) || 1.26,2ke + 50ve - hyväksytty
 
 Lähtö 0.2: koelähtö, kv tasoitusajo 2100m (3/16)
 
hyväksytysti suorittaneille 50ve
 1. 4v t Nokkauni / Fredrik S. (RoiHu) || 1.39,1ke + 50ve, hyväksytty
 2. 5v t Kiin Raili / LuciDa (Kiin) || 1.39,5ke x + 50ve, hyväksytty
 3. 3v t Kimara / Milja (KR) ei enn. || 1.46,6ke + 50ve, hyväksytty
 
 Lähtö 1: lv tasoitusajo 2100m, 2-3v (11/32)
 P: 800ve - 400ve - 260ve (- 100ve)
 1. 3v o Dimah Gosha / Jonna (PEM) 20.0aly || 1.18,0ke + 800ve
 2. 3v t A.C. Mindbreaker / Tuulia K. (RTB) 18,0ake || 1.18,2ke + 400ve
 3. 3v t Nancy Star Kiin / averse (Kiin) 22,9ke || 1.18,3ke + 260ve
 4. 3v o Reverse The Fudge / LuciDa (Kiin) 22,7ke || 1.19,3ke + 100ve
 5. 3v o Mstislav / Liisa (PEM) 27,7ke || 1.22,3ke + 100ve
 6. 3v t Crimson Barbie Girl / isla. (DRT) 21,5ke || 1.22,4ke + 100ve
 7. 3v o Osennie Kraski / Emmi (PEM) 20,4aly || 1.23,4ke
 8. 2v t Demiana Derby / Aapeli (DRT) ei enn. || 1.24,4ke
 9. 3v t Lita's Tejas / Jonsu (Lita) 23,0 || 1.24,7kex
 10. 2v t Nejlika Hoop / isla. (DRT) ei enn. || 1.24,8ke
 2v t Csenija Derby / Santeri (DRT) ei enn. || HML
 
 Lähtö 2: kv tasoitusajo 2100m, 3-4v (19/32)
 P: 1 000ve - 500ve - 260ve (- 120ve)
 Ryhmä 1, 4v (9 os.)
 1. 4v o Valtarian Patrik / Tapani (NoKa) 30,5ake || 1.30,0ke + 1 000ve
 2. 4v o Narrilaivan Veikari / Venla (NaSe) 39,7 || 1.31,0ke + 500ve
 3. 4v t Erkinheimon Raivotar / Jussi (Lita) 44,3(kl) || 1.34,1ke + 260ve
 4. 4v t Morrigan NRL / Minja (NaSe) 40,6 || 1.34,2ke + 120ve
 5. 4v o Vonka / Greger B. (RoiHu) 33,0 || 1.35,2kexx + 120ve
 6. 4v o Kekan Sisupussi / Jessika (FT Team) 34,2 || 1.35,3ke
 4v o Tierra's Krigare / Kari (NaSe) 37,1 || HLL
 4v t Startin Pramea / Meea (NaSe) 40,3 || HLO
 4v t Serpentiini / Tuomas (FT Team) 34,0 || HPL
 
 Ryhmä 2, 3v (10 os.)
 1. 3v o Hurraa / Jussi (NoKa) 44,4 || 1.41,0ke + 1 000ve
 2. 3v o Leikeri / jodochus (KGR) ei enn. || 1.45,2ke + 500ve
 3. 3v o Litan Uni-Poika / Ville (Lita) ilm.kl || 1.45,3ke + 260ve
 4. 3v o Kerkko / Jessika (FT Team) 54,4 || 1.45,5ke + 120ve
 5. 3v o Vänkäri / Jukka (NoKa) 45,1 || 1.45,7kex + 120ve
 6. 3v t A.C. Taiga / Tuulia K. (RTB) 36,4ke || 1.46,7kexx
 7. 3v o Hopean Vitsaus / Fredrik S. (RoiHu) ilm. kl || 1.46,8ke
 8. 3v t Litan Villitys / Markus (Lita) ilm.kl || 1.47,8ke
 9. 3v t Kekan Helätin / Jaakko J. (RoiHu) 1.48,6 || 1.47,9ke
 10. 3v t Valtrian Iranne / isla. (DRT) ei enn. || 1.48,9ke
 
 Lähtö 3: kv ryhmäajo 2100m, 29,0-33,9 aikaiset (13/24)
 P: 2 000ve - 1 000ve - 500ve (- 250ve)
 1. 5v t Narrilaivan Näpäytys / Nea (NaSe) 33,8 || 1.29,0ake + 2 000ve
 2. 8v t Kiin Viljatar / averse (Kiin) 32,4ake || 1.30,0ake + 1 000ve
 3. 7v o Huimori KND / Juulia (Lita) 31,1a || 1.30,1ake + 500ve
 4. 5v o Kekan Tulijahti / Jarno (Lita) 31,9 || 1.31,1ake x + 250ve
 5. 5v t Tuonelan Tähdenlento / Pieta (FT Team) 33,0 || 1.31,5ake + 250ve
 6. 6v o Kiin Reimari / LuciDa (Kiin) 33,4ake || 1.31,6ake + 250ve
 7. 5v o Juilletti / Sanni (Lita) 31,1a || 1.31,7ake + 250ve
 8. 5v t Kehivirma / Fredrik S. (RoiHu) 29,8 || 1.32,7akex
 9. 8v t Kekan Papitar / Henri YK (KeKa) 29,3ke || 1.32,8ake
 10. 5v t A.C. Roihu / Jussi L. (Lita) 33,9 || 1.33,8ake
 11. 8v t Kiin Huimatar / Terry (Kiin) 33,4ake || 1.33,8akex
 12. 6v o Kekan Pölypoika / Anthonio K (KeKa) 29,6aly || 1.33,9ake
 13. 5v t O.R. Aavistus / Anni (NaSe) 31,3 || 1.33,9ake x
 
 Lähtö 4: lv ryhmäajo 2100m, 15,0-17,9 aikaiset (11/24)
 P: 2 000ve - 1 000ve - 600ve (- 300ve )
 1. 5v t Leonie Derby / Fanni (DRT) 16,3ake || 1.15,2ake + 2 000ve
 2. 6v o Grand Admiral Kind / Amie (NaSe) 16,8 || 1.15,3ake + 1 000ve
 3. 7v t Sun De Soireu´s / Tuulia K. (RTB) 16,1ake || 1.16,3ake + 600ve
 4. 8v t Indian Star Kiin / LuciDa (Kiin) 16,5ly || 1.16,3akex + 300ve
 5. 11v t Juliana Kiin / averse (Kiin) 17,0ake || 1.17,3ake + 300ve
 6. 7v t Kaijsa Hoop / isla. (DRT) 15,3ly || 1.17,4akex + 300ve
 7. 5v t Fool's Abscond / Atte (NaSe) 17,9 || 1.17,4ake
 8. 6v t Onjavna Nek / Sari (DRT) 16,9ke || 1.17,5ake
 9. 12v t Azalea Kiin / Terry (Kiin) 17,2ake || 1.17,6ake
 10. 6v o Passions Rules UJ / misery. (ERI) 17,4ake || 1.17,7ake
 6v o Fool's Rock Bee / Kaarin (DRT) 16,9ke || HLO
 
 Lähtö 5: kv tasoitusajo 2100m, 24,0-26,9 aikaiset (15/32)
 P: 3 000ve - 1 500ve - 900ve (- 600ve)
 1. 10v t Narrilaivan Vikuriina / Ville (NaSe) 26,8 || 1.24,0ke + 3 000ve
 2. 9v t Taikasumun Ärhäkkä Neiti / averse (Kiin) 26,9ke || 1.25,0kex + 1 500ve
 3. 9v o Narrilaivan Veikko / Mikko (Lita) 24,8 || 1.25,1ke + 900ve
 4. 9v t Sinneslö Medlare VSL / Emm. (SnRa) 24,4ake || 1.25,2kex + 600ve
 5. 5v t Litan Autarkia / Jaakko J. (RoiHu) 26,0 || 1.25,2ke + 600ve
 6. 6v t Valtarian Kiipijä / Meeri N. (SnRa) 24,7ake || 1.25,3ke + 600ve
 7. 8v o Djävling DDD / Ville P. (Lita) 24,3 || 1.26,3kex + 600ve
 8. 10v t Savun Kalpeanaama / Aarne (NaSe) 25,8 || 1.26,4ke + 600ve
 9. 11v o Vasken Tulivoima / Anthonio K (KeKa) 24,2ke || 1.26,4kexx
 10. 13v o Kiin Turkanen / Jonsu (Lita) 25,3 || 1.26,5kexx
 11. 5v t A.T. Taiga / Jari (KiH) 1.26,2ke || 1.26,5ke
 12. 11v t AH Akka / Silja (NaSe) 26,7 || 1.26,6ke
 13. 13v o Kiin Turkanen / LuciDa (Kiin) 25,3ke || 1.26,7ke
 14. 9v o V.T. Hopeaharja / Fredrik S. (RoiHu) 25,8 || 1.26,8kex
 15. 10v o Jyrgen Dagt / Ben (NaSe) 26,7 || 1.26,9kexx
 
 Lähtö 6: lv tasoitusajo 2100m, alle 14,9 aikaiset (6/32)
 P: 3 000ve - 1 500ve - 900ve (- 600ve)
 1. 6v t Nenets Demo / Mikko (Lita) 11,5a || 1.11,1ke + 3 000ve
 2. 5v t Èmoustiller / Petra (Lita) 14,0 || 1.12,2kex + 1 500ve
 3. 8v o Capuche Luned / Anita (DRT) 13,9aly || 1.12,3ke + 900ve
 4. 12v o Valiant PIN / Meeri N. (SnRa) 11,0ke || 1.12,3kexx + 600ve
 5. 9v t Chrystal Demo / Arska (DRT) 14,2ke || 1.13,4ke
 6. 9v o Daalia Nek / Santeri (DRT) 14,1ke || 1.14,4ke
 
 Lähtö 7: lv ryhmäajo 2100m, yli 18,0 aikaiset (13/24)
 P: 2 000ve - 1 000ve - 500ve (- 250ve)
 1. 13v o Alternator Kiin / averse (Kiin) 18,1ke || 1.17,0ake + 2 000ve
 2. 4v t Charisma Monkey / Santeri (DRT) 19,0ke || 1.18,0ake + 1 000ve
 3. 4v o Wallaby Demon / Sari (DRT) 19,5ke || 1.19,0ke + 500ve
 4. 6v t Star In Flames Kiin / Mike (Kiin) 19,5ake || 1.19,1ke + 250ve
 5. 13v o Full-Throttle Kiin / Terry (Kiin) 18,3ke || 1.19,1kex + 250ve
 6. 5v t Fool's Untouchable / Teemu (NaSe) 18,0 || 1.19,2kex + 250ve
 7. 6v t Fool's Cheerleader / Lillie (NaSe) 18,0 || 1.19,2ke + 250ve
 8. 6v t Daddy's Little Princess / isla. (DRT) 18,2ke || 1.20,2kexx
 9. 4v o Tierra's Arkhedikos / Ari (NaSe) 18,0 || 1.20,2ke
 10. 12v o Beast Kiin / LuciDa (Kiin) 18,1ke || 1.20,4ke
 11. 4v t Perla Fee Derby / Aapeli (DRT) 20,8ake || 1.21,4ke
 12. 5v o Legendary Ugo / Unski (NaSe) 18,0 || 1.21,6ke
 4v o BBT Encore / Jari (KiH) 1.18,0ke || HPL
 
 Lähtö 8: kv ryhmäajo 2100m, alle 23,9 aikaiset (5/24) --4
 P: 3 000ve - 1 500ve - 900ve (- 600ve)
 1. 13v o Snilli Aladin / Meeri N. (SnRa) 22,3ke || 1.21,3ake + 3 000ve
 2. 10v t Taikasumun Tamara / LuciDa (Kiin) 21,9ly || 1.21,5ake + 1 500ve
 3. 6v o Arioso / Petra (Lita) 23,9a || 1.22,5ake + 900ve
 4. 11v o Kekan Nihilisti / Anthonio K (KeKa) 22,8ke || 1.22,7ake + 600ve
 5. 10v o Kekan Emil / Henri YK (KeKa) 22,8aly || 1.22,8akexx
 
 Lähtö 9: A-ponit tasoitusajo 1100m (11/32)
 P: 1 000ve - 500ve - 240ve (- 120ve )
 Ryhmä 1, alle 2.49,9 aikaiset (6 os.)
 1. 7v t Narrilaivan Fiina / Tiina (NaSe) 2.45,0 || 2.40,0 + 1 000ve
 2. 6v o Cecam Revolver / LuciDa (Kiin) 2.38,1maly || 1.40,1 + 500ve
 3. 6v t Erica Luned / Tuulia K. (RTB) 2.49,0ly || 2.41,1 + 240ve
 4. 7v o Snilli Mercederio / Meeri N. (SnRa) 2.47,0ly || 2.41,5 + 120ve
 6v o Pinkin Norpatti / Emm. (SnRa) 2.48,1ly || HYL
 7v t Narrilaivan Megalomania / Meg (NaSe) 2.45,2 || HKÄ
 
 Ryhmä 2, yli 2.50,0 aikaiset (5 os.)
 1. 6v o Narrilaivan Patrick / Pate (NaSe) 2.59,0 || 2.56,0 + 1 000ve
 2. 5v t Äkkeröds Sylva / Terppi (SnRa) 2.54,8ly || 2.56,2 + 500ve
 3. 6v t Lita's Rockabella / Mikko (Lita) 2.57,4a || 2.57,2 + 240ve
 4. 6v o Cecam Pirate Bonanza / Jonsu (Lita) 2.51,0a || 2.57,4 + 120ve
 11v o Cecam Taco / Tatu (NaSe) 2.57,3 || HKÄ
 
 Lähtö 10: B-ponit tasoitusajo 1100m (16/32)
 P: 1 000ve - 500ve - 240ve (- 120ve)
 Ryhmä 1, alle 2.34,9 aikaiset (9 os.)
 1. 6v o Rockstep NRL / Sanni (Lita) 59,8a || 1.59,0 + 1 000ve
 2. 4v Jerome NRL / Janne (NaSe) 2.34,3 || 2.30,1 + 500ve
 3. 5v o Stens Bravo / Micke (ERI) 2.30,7aly || 2.30,2 + 240ve
 4. 8v t Stens Torhild/ misery. (ERI) 58,8aly || 2.30,2x + 120ve
 5. 4v t Daniella NRL / Nina (NaSe) 2.33,7 || 2.30,5 + 120ve
 6. 4v t Yolanda NRL / Heini (NaSe) 2.33,8 || 2.32,5
 7. 3v o Toy's Casanova / Kassu (NaSe) 2.34,1 || 2.32,6
 8. 7v t Vicky B / Laura H. (STE) 2.30,9aly || 2.32,9
 15v o Linus / Minna R. (STE) 2.22,1aly || HML
 
 Ryhmä 2, yli 2.35,0 aikaiset (7 os.)
 1. 3v o Tvärvigg / Noonu (NoKa) ei enn. || 2.42,1 + 1 000ve
 2. 3v o Toy's Strålande Stjärna / Meeri N. (SnRa) || 2.43,1 + 500ve
 3. 4v t Stens Vanessa / Mei S. (STE) ei enn. || 2.43,5 + 240ve
 4. 5v t Äkkeröds Sylva / Terppi (SnRa) 2.54,8ly || 2.50,7 + 120ve
 5. 6v o Pinkin Norpatti / Emm. (SnRa) 2.48,1ly || 2.51,7
 6. 4v t Kattbyns My / jodochus (KGR) ei enn. || 2.52,7
 7. 4v t SRR Fanny / Tiina K. (STE) ei enn. || 2.52,8